Polumaraton Lužnjiki: 7 činjenica o tome kako je bilo

Na početku polumaratona

Oko 9000 ljudi otišlo je na start nove utrke.

Bez promjene tradicije

Polumaraton Lužnjiki prošao je u jednom krugu duž glavnih ulica glavnog grada. Udaljenost od 21,1 km proteže se duž nasipa Luzhnetskaya, Frunzenskaya, Prechistenskaya, Kremlj, Raushskaya i Kosmodamianskaya. Živopisne poglede na svjetski poznate znamenitosti Moskve cijenili su ne samo stanovnici glavnog grada, već i strani trkači iz više od 34 zemlje.

Fotografija : Moskovski maraton

Sve je novo

Svaki sudionik koji je prešao cilj dobio je prigodnu medalju u ažuriranom dizajnu.

U borbi za prvenstvo

Oleg Grigoriev postao je apsolutni pobjednik polumaratona Lužnjiki - istrčao je 21,1 km za 1: 09,17. Drugi je bio Andrey Safronov rezultatom 1: 09,18. Treće mjesto zauzeo je Vitaly Loginov - 1: 10,27. Yulia Konyakina prva je među djevojkama došla na cilj rezultatom 1: 18,00. Drugo mjesto zauzela je Natalia Popkova - 1: 19,26. Treći rezultat pokazala je Alla Sidorova - 1: 20,35.

Polumaraton bez granica

Osim trkača, polumaraton su tradicionalno pokrivali i handikeri (sportaši s invaliditetom koji voze posebne bicikle s ručnim pogonom) i po prvi puta sportaši u invalidskim kolicima. Ruslan Kuznjecov bio je najbrži ručni rad, a Vitaly Gritsenko zauzeo je prvo mjesto među korisnicima invalidskih kolica.

Dobro djelo

Polumaraton Lužnjiki također je osvojilo 100 dobrih trkača Zaklade Aritmetika dobra. Po prvi je put tim dobrih trkača postao internacionalni: pridružio im se predstavnik iz Italije. Tim fonda uspio je prikupiti 60 000 rubalja. Sva prikupljena sredstva ići će za potporu obrazovnom programu za siročad - Šansa.

Online

Stotine ljudi pozdravilo je pobjednike u cilju. Svaki navijač imao je priliku pratiti svog trkača tijekom utrke, što je omogućilo da ga ne propusti na cilju. Za one koji nisu mogli doći navijati za sudionike, bila je prilika da utrku uživo gledaju na Internetu na web mjestu i u društvenim mrežama utrke.